Díl 14. V novém - 1.5.2024

1. 5. 2024| Matyáš Suchý

Podívejte se na čtrnáctý díl našeho seriálu Novinky ze Santinky, který vychází každý měsíc a dozvíte se více o fungování naší ScioŠkoly.🏫

V tomto díle uvidíte rozhovor s holkami, které jsou jedny z autorek školního časopisu Umpalumpa. Dozvíte se také s jakými dalšími školami jsme navázali spolupráci a mnoho dalšího. 📰🏫

Ahoj, vítám Vás u dubnových Novinek ze Santinky a dneska jsem tady jenom já.

Do prvního trojročí přišla na besedu spisovatelka Markéta Pilátová. Poté mají také nové projekty, tancování, otužování a bádání.

Do vědecké koleje přišel ředitel zmrzlinárny Crème de la Crème a naučil nás dělat sorbet.

Třetí třída se chystá na návštěvu ScioŠkoly v Budějovicích.

Děti z druhého trojročí se zúčastnily výtvarné soutěže a byly na hudebním workshopu, kde skládaly písničky. Také byly na expedici v Jizerských horách. A měly předvelikonoční besídku, kde měly bojovku a různé aktivity.

Poté tu máme krátký rozhovor o časopisu Umpalumpa, který vyhrál významnou cenu.

Mám tady se sebou holky z Umpalumpy a protože Umpalumpa, náš školní časopis, do kterého můžou studenti přidávat obrázky, co nakreslí, zajímavosti, samorosty, co se ve škole obecně děje atd., tak vyhrál speciální cenu tady v Praze. A více nám o ní řeknou holky.

Dozvěděli jsme se, že náš časopis je zapsaný do soutěže o školní časopis roku 2024 a že na kolejní den bude vyhlášení a dostali jsme nabídku tam jít. A tak jsme se rozhodli, že půjdeme.

No a potom to dopadlo tak, že jsme v té části, v těch pražských školách, vyhráli první místo v prvním stupni. A postoupili jsme do dalšího kola, které se bude nejspíš konat v Brně.

Ve třetím trojročí deváťáci mají po přijímačkách, studenti chodí učit do prvního trojročí ateliér muziky a osmáci stále pracují na ročníkových pracích.

Co se týče klubu, děti si zažily odpoledne se zvířátky. A nakonec informace, že naše ScioŠkola se propojila s dalšími třemi ScioŠkolami, v Budějovicích, v Plzni a na Jarově. A chceme s nimi více spolupracovat a vyměňovat si, jak děti, tak průvodce.

Tak a tímto to bude od nás z Novinek vše. Ahoj!

Laura Černíková

Přepsal a natočil: Matyáš Suchý 8. třída