Díl 10. Novoroční díl - 1.1.2024

1. 1. 2024| Matyáš Suchý

Podívejte se na jubilejní desátý díl našeho seriálu Novinky ze Santinky, který vychází každý měsíc a dozvíte se více o fungování naší ScioŠkoly.🏫

V tomto díle se podíváme na naši adventní kavárnu a uvidíte rozhovor s vítězi soutěže Pen and Story. 🎄📝

🌐Odkazy:

Pen and Story

Celý rozhovor s vítězi soutěže Pen and Story

Milí rodiče a příznivci Dejvické ScioŠkoly, vítáme vás u jubilejního 10. a současně adventního dílu Novinky ze Santinky. A dneska je tu se mnou host, který možná převezme štafetu moderování. Ahoj, Olivere. Ahoj.

Co se událo v naší Dejvické ScioŠkole? Byla to určitě adventní kavárna. Adventní kavárnu dělala Kolej Trhák a tady o něj máte krátkou reportáž.

Dnes, dne 18. prosince v naší ScioŠkole Dejvice udělalo první, druhé i třetí trojročí adventní kavárnu a z koleje Trhák, tady udělali občerstvení, můžete si koupit rohlíčky, perníčky nebo kávu. První trojročí tu mělo též koncert, kde zpívalo Vánoční koledy. Bylo to moc krásné, všichni zpívali. Teď se pobavíme s pár rodiči o tom, jak si to tady užili.

Teď jsem tu s jedním tatínkem. Jak se vám to líbilo?

Bylo to senzační a myslím si, že to bylo krásné odpoledne ve ScioŠkole se všemi dětmi, které tady byly, i s rodiči, a že se to všechno povedlo.

Co se vám líbilo ze všeho nejvíc?

Občerstvení, sladkosti a pak muzika a zpěv.

Já moc děkuji za rozhovor, hezký večer. Hezký večer.

Teď jsem tu s průvodcem Jirkou. Jirko, jak si myslíš, že to dopadlo?

A co konkrétně?

Tato adventní kavárna.

Jo, mě to přijde hezké, že rodiče se mohli přijít podívat, poslechli si koledy, koupili si cukroví a další věci, něco se napili, popovídali si, zase se viděli a mohli po sdílet tu vánoční atmosféru.

Co se ti líbilo ze všeho nejvíc?

Asi to vystoupení, to pěvecké, to bylo...

Já moc děkuji za rozhovor a mějte hezký večer.

Dobrý večer, s kým tu dneska jsem?

Katka Pecháčková, máma Sáry a Bruna.

Co se vám dneska líbilo?

Hodně se nám líbilo vystoupení, sice jsme stihli jenom jednu písničku. Ale dětem se to moc povedlo, výborný byl perník a koupili jsme si taky náušnice a rybičku, takovou ozdobu, moc se nám to všechno líbí, děkujeme.

Jak si myslíte, že to zvládla kolej Trhák?

Výborně, všechno bylo připravený krásně. Dobré kafe máte, výborný moštík, čokoláda. Myslím, že to byla moc hezká vánoční atmosféra.

Já moc děkuji za rozhovor a hezký večer.

Taky, děkuji.

Kromě adventní kavárny, na kterou přišla řada rodičů a kde vystupovalo první trojročí se svým zpěvem koled se udály ještě samozřejmě další věci, ale ta nejdůležitější byla úspěšná účast v literární soutěži v anglickém jazyce Pen and Story. S jejími účastnicemi z našeho druhého trojročí nyní bude následovat rozhovor.

Vážení diváci, Róza a Kája, obě dvě z páté třídy se staly významnými laureátkami ceny anglické literární soutěže. Rózo, jak se jmenovala?

Soutěž se jmenovala Pen and Story.

Můžete nám o ní něco říct, holky?

Tak to byla, jak už je asi z názvu vidět, anglická soutěž a byla jako, že jsme si mohli vybrat příběh nebo komiks.

A co jste si vybrali?

Já jsem si vybrala příběh.

Já si vybrala komiks.

Jaká postava se vám povedla?

Mně se povedla babička s pejskem. Protože. Můžu říct protože? Protože všichni ji měli za začátku za zlou, ale nakonec byla hodně hodná.

Tak mně se povedla hlavní postavička, holčička jménem Jimmy, která nejdřív byla na tom docela špatně a pak na konci dostala pejska a byl to happy end.

A holky, co pro vás to ocenění znamenalo?

Pro mě to znamenalo hodně, protože ze začátku jsem si řekla: „Nějaká soutěž, tak to zkusím.“ A pak jsem byla vlastně z 230 mezi 10 nejlepšíma, to pro mě bylo hustý.

Tak pro mě to znamenalo jako velkou výhru, že být mezi hromadou lidí zrovna třetí, tak to byla jako velká výhra.

Holky, děkuju moc, já vám přeju, co nejvíce ještě takovýchto úspěchů, protože zároveň i děláte dobrou pověst ScioŠkole, což je taky důležité. Tak děkuju moc a krásné Vánoce vám přeju.

A co nás ještě čeká? Zveme vás na Vánoční hru, která bude čtvrtého ledna ve čtvrtek, kterou secvičil dramatický kroužek naší Dejvické ScioŠkoly.

A kromě toho je tam ještě jedna pozvánka.

Potom bychom vás rádi pozvali na náš ScioPles, který se uskuteční v únoru.

Takže chystejte si šaty a boty. Myslím, že to bude velkolepá událost.

A to je asi za nás vše. Bychom vám chtěli popřát krásné Vánoční svátky, plné radosti, klidu. Nachystejte si energii do nového roku a my si s vámi aspoň na dálku připijeme.

Tak na zdraví, Olivere.

Johana Codlová a Oliver Klett