Díl 15. Stručně - 1.6.2024

1. 6. 2024| Matyáš Suchý

Podívejte se na patnáctý díl našeho seriálu Novinky ze Santinky, který vychází každý měsíc a dozvíte se více o fungování naší ScioŠkoly.🏫

V tomto díle se stručně dozvíte, co se minulý měsíc dělo ve škole. Například, že se chystá nové vydání časopisu Umpalumpa, můžete se v polovině měsíce těšit na rozhovor s páťákem, který se dostal na gymnázium a mnoho dalšího. 📰🏫

Zdravím dámy a pánové, vítám vás u dalších Novinek ze Santinky.

Tak se na to vrhneme. Co se týče celoškolních akcí, měli jsme den převleků, kdy se každá třída musela obléct jako nějaké dané téma, co dostala.

Poté sedmá třída a devátá třída prezentovaly konference projektů, pokračuje výzva ježdění na kole nebo koloběžce nebo chození pěšky do školy.

Již po druhé k nám přijedou Slovinci ze školy v Lublani.

A 10.6. se bude konat filmový festival, kam děti stále můžou na recepci zapisovat své filmy.

Přípravka měla koncert v Rudolfinu, měli procházku kolem Slunce, jejich měsíční téma jsou plazi, také mají projekt Peníze ve spoluprací s Českou spořitelnou, mají pravidelné narozeninové elipsy s rodiči a chodí každý pátek na plavání do Suchdola.

První trojročí také chodí plavat do Suchdola, učí se venku, chodí do divadel a na výstavy a třetí třída začíná prezentovat svoje první samorosty, jako příprava na druhé trojročí.

Časopis Umpalumpa připravuje další číslo. Budou v něm i hádanky a výtvarná soutěž.

Čtvrtá třída si naplánovala třídu, dostala finance a jeli do Ikei.

Také se připravuje kniha tajemné historky, která vyjde tiskem.

Deváťáci už vědí výsledek z jejich přijímaček, můžete se těšit na speciál s nimi, který vyjde v půlce měsíce (Speciál: Po přijímačkách 2024 - 15.6.2024 nebo v článku).

Osmáci zvyšují intenzitu práce na jejich ročníkových pracích a někteří studenti z třetího trojročí chodí učit mladší žáky z první třídy.

Tímto se s vámi, dámy a pánové, loučím. Dejte odběr a lajk, většina z vás nás nesleduje. A mějte se fanfárově. Ahoj!

Laura Černíková

Přepsal a natočil: Matyáš Suchý 8. třída