Speciál: Po přijímačkách 2024 - 15.6.2024

15. 6. 2024| Matyáš Suchý
Náhleďák #15.2 Speciál

Podívejte se na speciální díl našeho seriálu Novinky ze Santinky, který vychází každý měsíc a dozvíte se více o fungování naší ScioŠkoly.🏫

V tomto díle uvidíte rozhovor s páťákem Kryštofem, který se dostal na hudební gymnázium. 🎹🏫

Johanka: Vážení rodiče a vůbec všichni fanoušci ScioŠkoly Dejvice,

do dnešního speciálu jsem pozvala hosta, a sice Kryštofa z páté třídy. A proč jsem ho pozvala? Protože Kryštof se rozhodl opustit naši školu dřív a přihlásit se na... Kam vlastně, Kryštofe?

Kryštof: Na hudební gympl.

Johanka: A řekni mi, proč jsi se rozhodl přihlásit se zrovna na hudební gympl?

Kryštof: No, my jsme se nejdříve koukali tak jakoby na gymply, prostě jsme se tam byli kouknout a prostě se mně tam líbilo, protože já bych chtěl jako práci dělat, chtěl bych být hudebník a vlastně ten hudební gympl by mi to z části mohl splnit, takže jsem si řekl, že to zkusím.

No a dopadlo to.

Johanka: No dopadlo to, přesně. Jak probíhala tvoje příprava na přijímačky na toto gymnázium?

Kryštof: No bylo to docela složitý, o víkendech jsem chodil na doučování a na zkušební testy. Tady ve škole jsem si něco třeba vytiskl a dělal jsem to a ještě po škole jsem doma třeba, no doma jsem po škole si občas třeba něco vypočítal a něco udělal z češtiny.

Johanka: Říká se, že přijímačky jsou hodně stresující záležitostí. Jak jsi bojoval se stresem ty?

Kryštof: No, stres, jakoby byl tam hodně stres. Právě ten, toho jsem se vlastně bál nejvíc, že to pokazím kvůli stresu. Stres byl hodně velkej, ale nakonec jsem to zvládl. Nějak jsem se s tím vypořádal.

Johanka: To je skvělá zpráva. A řekni mi, protože ty jsi sem chodil do naší školy pět let, něco ses tady učil, v něčem ses zdokonaloval, co myslíš z toho, z takových těch měkkých dovedností, co ti dala tady ta ScioŠkola, jsi mohl využít právě při přípravě na přijímačky?

Kryštof: No, tak určitě, že třeba mně umožňovali si tady dodělávat ty věci, nebo že prostě mně umožnili vůbec se připravovat, i když jsem to dokončil, takže jsem si mohl připravit to i ve škole.

Johanka: A já třeba, teďka ti dám konkrétní otázku, protože vy i v prvním, i ve druhém trojročí se učíte hodně plánovat si práci, třeba, tak jak tohle ti pomohlo?

Kryštof: No plánovat si práci, třeba naplánovat si, kdy budu dělat tohle a kdy to druhé, že třeba kdy budu mít volný čas a kdy si udělám prostě ty přijímačky.

Johanka: Takový jako checklist vlastně, dá se říct.

Kryštof: Jo.

Johanka: Hele a řekni mi, co třeba, čeho se obáváš na tom gymnáziu? Co tam třeba bude?

Kryštof: No, obávám se toho, že tam budeme mít docela hodně přísný učitele nebo učitelky. Toho se bojím.

Johanka: Protože naši průvodci jsou otevření a výborní.

Kryštofe, chceš ještě něco říct našim divákům, co tady nezaznělo, něco ještě, co tě tak napadá?

Kryštof: No, asi nevím, asi ne.

Johanka: Hele, já ti moc gratuluji. Je to velikánský úspěch, je to i vizitka vlastně naší školy. No a ať se ti tam daří. Díky moc za rozhovor.

Kryštof: Děkuju.

Johanka: Měj se hezky, ahoj.

Kryštof: Ahoj.

Johanka: A to je všechno. My se s vámi loučíme a přejeme vám krásné jarní dny.

Johana Codlová

Host: Kryštof Kokeš