Schránka důvěry

Možná ti něco leží v hlavě a třeba nemáš nikoho, komu se můžeš svěřit nebo tě trápí nějaký vážný nebo i zdánlivě nedůležitý problém a nemáš odvahu obrátit se na někoho z dospělých osobně. Právě proto jsme zřídili schránku důvěry.

Schránka důvěry v prostorách naší školy

Na naší škole máme pro děti schránku důvěry, která je umístěna před vstupem do jídelny. Děti do ní mohou vkládat svoje dotazy buď anonymně nebo i podepsané.  Všechny dotazy budou v co nejkratší době zodpovězeny školní psycholožkou nebo metodičkou prevence. Děti, které se podepíšou, sami oslovíme, anonymní dotazy budou zodpovězeny na nástěnce hned vedle této schránky důvěry.

Na obrázku se můžeš podívat, kde schránku v naší škole nalezneš.

Elektronická schránka důvěry

Kromě schránky ve škole má naše škola i elektronickou schránku důvěry. Do okna níže můžeš napsat všechno, co tě trápí, s čím nebo s kým máš problémy. Čím podrobněji svou potíž popíšeš, tím lépe ti budeme umět pomoci.

Pokud se rozhodneš napsat na elektronickou schránku důvěry naší školy, tvůj vzkaz bude odeslán pouze na email školní psycholožky a školní metodičky prevence. Nikdo jiný se k němu nedostane.

Do okna níže napiš svůj vzkaz a následně klikni na Odeslat. Pokud chceš osobní odpověď, nezapomeň se pod vzkazem podepsat jménem i příjmením, aby ti mohly školní psycholožka nebo metodička prevence odpovědět. Na nepodepsané (anonymní) dotazy najdeš  odpověď ve škole cca do jednoho týdne, na nástěnce u schránky důvěry před jídelnou.

Dobronauti

Hrajeme Dobronauty a učíme se zvládat konflikty nebo hádky

Naše druhé trojročí zahájilo svoji dobrodružnou Misi tajných agentů. Pravidelně budeme celý rok společně hrát hru Dobronauti, která pomáhá zlepšovat vztahy ve třídách. Z dětí se stali agenti, jejichž misí  je řešit různé konflikty i těžké situace. Pomáhají  hrdinům hry řešit jejich trable a učí se tak třeba to, jak zvládnout vlastní vztek. Díky hře si lépe uvědomí, v čem jsou sami dobří a jak můžou zareagovat, když se děje něco, co se jim nelíbí.