Hledáme průvodce (učitele) do Scioškoly v Dejvicích

ScioŠkola je nový koncept vzdělávání, který připravuje děti na neustále se měnící svět okolo nás. Důraz klademe na převzetí zodpovědnosti za vlastní vzdělávací proces. Učíme děti plánovat, spolupracovat, reagovat na změnu a na budoucí výzvy. V každém z devíti ročníků jsou 2 průvodci a maximálně 18 dětí. Více o naší škole se dozvíte na https://praha6.scioskola.cz/.

Naplňuje vás práce s dětmi a máte chuť se spolu s nimi rozvíjet a učit?

Oceníte možnost podílet se na provozu školy a realizovat své vlastní nápady?

Hledáte místo v takové škole, kterou byste sami rádi navštěvovali?

Aktuálně hledáme:

• Průvodce na plný úvazek do druhého trojročí (4. – 6. třída) s nástupem od srpna 2024, zaměření na češtinu a angličtinu
  • Průvodce na plný úvazek do třetího trojročí (7. – 9. třída) s nástupem od srpna 2024, zaměření na matematiku Hejného

↓↓↓

Pedagogické vzdělání není nutné, ale bez zkušenosti s prací s dětmi to nepůjde

Naši průvodci by měli být takoví, jaké chceme, aby jednou byly i děti ze ScioŠkoly. Proto se k nám nejvíce hodí lidé:

• zvídaví, učenliví a optimističtí,
  • trpěliví, aktivní a zodpovědní,
  • s rozvinutým morálním citem
  • a zdravou sebedůvěrou

A proč? To se dozvíte v části ze života průvodce.

↓↓↓

• Ze života průvodce ve ScioŠkole

Naše práce vyžaduje plné nasazení, ale je pro nás smysluplná a inspirativní:

Děti připravujeme na budoucí svět, o kterém toho sami moc nevíme.

• Proto i my musíme být otevřeni zpětné vazbě a reagovat na ni, mít chuť objevovat nové věci a aktivně pracovat na svém dalším rozvoji.

Výuka u nás probíhá v projektových celcích.

• Každý do nich přinášíme svojí individuální specializaci z oblasti, ve které jsme dobří a která nás baví. Zároveň potřebujeme mít i všeobecný přehled, abychom projekty mohli kvalitně tvořit.

Učitel není vždy nositelem absolutní pravdy.

• Leckdy se toho sami mnoho naučíme, když posloucháme a dáme dětem dostatek prostoru pro realizaci vlastních projektů. I za cenu upozadění sebe sama.

Chyba je v učebním procesu vítanou kamarádkou, bez které se nikdo neobejde.

• Vytváříme dětem takové bezpečné prostředí, aby se děti nebály dělat chyby a pracovat s nimi dále.  Což by nešlo bez naší respektující zpětné vazby.

Naše škola je neustále se vyvíjející prostředí, kde žádné dva dny nejsou stejné.

• S kolegy i dětmi v něm dostáváme prostor vytvářet podobu školy.
  • Častá změna pro nás není strašákem, ale naopak příležitostí.
  • Na změny reagujeme a nebojíme se k řešení problémů přistupovat aktivně.

V týmu máme rodilé mluvčí z různých koutů světa a rádi si s nimi povídáme.

• Proto se nám hodí základy angličtiny.

S dětmi jezdíme do přírody a přespáváme venku.

• Zažíváme společná dobrodružství, ať už na puťáku, adapťáku, lyžáku nebo na vodě.
  • A bez spacáku to nejde.
  • Co ještě čekat od společné spolupráce
  • Nalodění k nám vám ulehčí mentor, který vás zaučí a zároveň vám bude provázejícím učitelem.
  • Podpoříme vás v tom, abyste byli dobrými průvodci našim studentům. Každoročně budete dostávat finanční příspěvek na kurzy a školení (např. koučovací výcviky, facilitační výcviky, pedagogicko-psychologická školení…).
  • Dostanete prostor i k vlastní seberealizaci, podporu nejen od zkušenějších kolegů a od vedení školy svobodu a  důvěru ve vaše schopnosti.
  • Pravidelně budete moci navštěvovat vámi vybrané inspirativní školy, od kterých se můžeme něco přiučit.
  • Budete se potkávat s kolegy z jiných ScioŠkol, ať už na společných vzdělávacích workshopech anebo při vzájemném sdílení zkušeností a nejlepší praxe.
  • Pro začátek vám dáme smlouvu na dobu určitou na 1 rok / 2 roky a při vzájemné spokojenosti vám ji prodloužíme na dobu neurčitou.
  • Budete mít mzdu 39 200 Kč, kterou vám po zkušební době navýšíme.

Co je třeba udělat?

Pokud je práce ve ScioŠkole v souladu s vašimi představami, pošlete strukturovaný životopis a motivační dopis na emailovou adresu: johana.codlova@scioskola.cz